poniedziałek, 31 października 2011

Chustecznik

Chustecznik ozdobiony metodą decoupage - w słoneczniki - na specjalne życzenie :)
Do ozdobienia użyłam ciemnej farby podkładowej, kraka do spękań, białej farby, następnie trochę pocieniowałam, a na koniec 'przeciągnęłam' złotą pastą postarzającą.


6 komentarzy:

 1. Świetny jak zawsze.
  Ale... własnie , co to jest ta pasta postarzająca, bo ja potrzebuje czegoś takiego do mojej starej ramy. Czy potem można lakierować?

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudny chustecznik!
  Również jestem ciekawa co to za pasta postarzająca :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki, Kobietki!
  Pasta postarzająca generalnie służy do wypełniania spękań po użyciu kraka dwuskładnikowego. Nie wiem, czy służy do cieniowań i takich tam, ale ja użyłam ;)))
  Madzia,, tak można, a nawet trzeba potem polakierować. Pytanie jak duża jest rama, bo ten preparat jest malutki (choć dość wydajny).
  Można kupić, np. tutaj http://www.drewnianadolina.pl/pasta-postarzajaca-zloty-pentart-p-4332.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Rama duża, ale myślę że by starczyło, bo chciałabym tylko gdzieniegdzie pomazać. Czy można tą pastą smarować po zwykłej emulsji akrylowej? a potem lakierować?

  OdpowiedzUsuń
 5. a śa inne kolory? Niebłyszczące?

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak, można po akrylowej, ja tak właśnie robiłam. Niestety pasty postarzające wszystkie są błyszczące. A może spróbuj pocieniować zwykłą akrylową w jakimś innym ciemnym kolorze (utnij kawałek gąbki lub zwykłego zmywaka, potem na suchy nabierz trochę ciemnej farby, 'postempluj' trochę po jakimś papierze...czymkolwiek... i jak już będzie taki prawie suchy pocieniuj ramę w tych miejscach, gdzie ma być ciemniejsza)

  OdpowiedzUsuń